Kırgın değilim,  çalışmaya devam
Devrim Kök: Evcilmen'e yakışmaz
Öner’den müjde Kök’ten destek
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP’de ithal aday tepkisi

CHP’de ithal aday tepkisi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya üyesi Burhan Demiröz, "CHP'nin Kepez'de seçimi parti tabanından gelecek bir adayla kazanmasını istiyoruz’ dedi.
28.08.2013 / 21:29

CHP üyeleri, il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, yerel seçim sürecinin başlamasıyla basında ve kamuoyunda bazı kişilerin 'ithal Kepez adayları' olarak aktarılmasının parti tabanını üzdüğünü ve rahatsız ettiğini açıkladı. Parti tabanı adına açıklama yapan CHP üyesi Burhan Demiröz, 'ithal Kepez adayları' olarak adı geçen kişilerin parti üyeliği ya da belediye başkan aday adaylığı için ilçe örgütüne başvurusu olmadığını söyledi. Demiröz, gazetecilerin 'ithal Kepez adayları' olarak belirtilen kişilerin isimlerini açıklaması yönündeki sorusuna da "Gazetelerde yazıyor" karşılığını verdi.

Demiröz açıklamasında, parti üyesi olmayan kişilerin adının CHP ile anılmasının parti tabanını tedirgin ettiğini ifade etti. Seçim döneminde partisinin yıpratılmaya çalışıldığını dile getiren Demiröz, partinin geleceği için bu tür tartışmaların yaşanmamasını istediklerini belirtti. Demiröz, "Kötü örneğimiz, yaşadığımız son yerel seçimde bizim oylarımızla ve emeklerimizle seçilerek AKP'ye geçen Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun'dur dedi. CHP tabanı ve delegeleri olarak isteklerini anlatan Demiröz, şunları söyledi: "Her şeyden önce CHP'nin Kepez'de seçimi parti tabanından gelecek bir adayla kazanmasını istiyoruz. Kepez'de aday belirleme kriterleri düşünülmeden il örgütüyle herhangi bir mutabakata varmadan, oldu bitti ile aday belirleme yöntemine karşıyız. Kepez adayının Kepez ve parti gerçekleriyle örtüşen, parti tabanından gelecek bir aday olması gerektiğini örgütümüzün tüm kademelerine haykırıyoruz.


   
Etiketler: Burhan Demiroz
Bu haber toplam 987 defa okundu.
Sizde Yorum Yazın


YORUMLAR(1)

"Yorum başlığınızı buraya yazınız"
ithal adaya hayır. kaybeden adayada hayır! ithale hayır derken paranın köpeği olmayalım
29.08.2013 / 02:13
YAZARLAR
Dünya
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Turizm
Kültür-Sanat
Antalya Konyaaltı Belediyesi
Kulis